Husstyrelse

Kemicentrums husstyrelse består av husprefekt, prefekterna för husets tre institutioner samt studentrepresentanter. 

Ledamöter

Martin Hedström 
martin.hedstrom@biotek.lu.se
046-222 75 78
Husprefekt

Leif Bülow
leif.bulow@tbiokem.lth.se
046-2229594
Prefekt för Kemiska institutionen

Ola Wallberg
ola.wallberg@chemeng.lth.se
046-222 46 41
Prefekt för Institutionen för kemiteknik

Mattias Alveteg
mattias.alveteg@chemeng.lth.se
046-222 36 27
Prefekt för Institutionen för livsmedelsteknik

Erik Fajersson
Studentrepresentant, K & B-sektionerna

Alfred Bökman 
Studentrepresentant, W-sektionen

Ivar Connheim
Studentrepresentant, N-fak


Närvaro- och yttranderätt

Tommy Ljungdell
Tommy.Ljungdell@kc.lu.se
046-222 83 38
Byggsamordnare (Närvaro- och yttranderätt)

Johan Tejler
johan.tejler@kc.lu.se
046-222 31 11
Arbetsmiljösamordnare (Närvaro- och yttranderätt)

Camilla Wenngren
camilla.wenngren@kilu.lu.se
046-222 80 46
Kommunikatör (Närvaro- och yttranderätt)

Håkan Hansson
hakan.hansson@kilu.lu.se
046-222 93 05
Administrativ chef (Närvaro- och yttranderätt)

Caroline Lindblom
caroline.lindblom@kc.lu.se
046-222 81 94
Intendent (Närvaro - och yttranderätt)

Sidansvarig: information@kc.lu.se | 2021-10-20